Pracownia młodych chemików

Szalony naukowiec zbiera drużynę chętną odkryć tajniki świata chemii. Kolby, probówki, pipety to narzędzia pracy zespołu, który między innymi będzie szukał odpowiedzi na pytania:

• Czy suchy lód jest suchy?
  • Jak za pomocą czerwonej kapusty sprawdzić czy coś jest kwaśne?
  • Co zrobić, by znikający atrament znów się pojawił?

Zapraszamy na spektakularny turnus chemiczny, pełen odkryć naukowych i niezapomnianych wrażeń.

Program

Program półkolonii przygotowany został w oparciu o doświadczenia prawie 11-letniej działalności Fundacji RoRo oraz Pracowni Eksperymentu.
Zadbamy zarówno o odpoczynek Waszych dzieci, jak i aktywne, ciekawe oraz rozwijające spędzenie czasu w rodzinnej, przyjaznej i bezpiecznej atmosferze.

Będziemy badać, doświadczać, nawiązywać nowe znajomości, a przede wszystkim dobrze się bawić.

Podczas tego turnusu zaplanowaliśmy między innymi:

• ekscytujące warsztaty z suchym lodem
  • warsztaty „magiczne właściwości czerwonej kapusty, czyli o zasadach i kwasach”, podczas których uczestnicy wykonają barwne doświadczenia sprawdzając jak wywar z czerwonej kapusty zmienia kolor w zależności od pH roztworu
  • warsztaty „tajemnica znikającego długopisu, czyli o materiałach termochromowych”
  • zabawę superchłonnymi polimerami
  • przygotowanie zegara jodowego
  • wykonywanie zmieniających kolor slimów
  • puszczanie ogromnych baniek mydlanych
  • bitwę wodną na balony
  • ozdabianie worko-plecaków
  • grę terenową
  • gry i zabawy ruchowe
  • aktywności na świeżym powietrzu

Program może ulec nieznacznym modyfikacjom.

Półkolonie trwają w godzinach 7:40–17:20. Pomiędzy 7:40 a 9:00 oraz 16:00 a 17:20 uczestnicy będą mieli czas na swobodną zabawę, możliwość skorzystania z gier planszowych, klocków, książek oraz wzięcia udziału w proponowanych przez wychowawców zajęciach kreatywnych.

O 9:00 zaczynamy śniadanie, prosimy o przyprowadzanie dzieci do tej godziny.

Gdzie i kiedy?

Półkolonie organizujemy w VII LO im. Juliusza Słowackiego, ul. Wawelska 46.

Ten turnus dostępny jest w terminach:

• 28 czerwca - 2 lipca
  • 19-23 lipca

Koszt jednego turnusu to 690 PLN.

Oferujemy rabat 10%:

• dla rodzeństw – dla każdego z zapisanych dzieci
  • dla dzieci, które biorą udział w więcej niż jednym turnusie – rabat na drugi i kolejne turnusy
  • dla dzieci posiadających Kartę Dużej Rodziny

Rabaty nie sumują się i nie obowiązują przy ofertach specjalnych, w których cena turnusu jest niższa niż 690 PLN.

Cena zawiera:

• opiekę wychowawców w godzinach 7:40-17:20
  • różnorodne zajęcia i warsztaty dopasowane do tematyki turnusu
  • wszystkie materiały potrzebne do zajęć
  • 3 posiłki dziennie (także dla dzieci na dietach) i wodę dostępną przez cały czas
  • samodzielnie ozdobiony przez uczestnika worko-plecak
  • pamiątkowe zdjęcie
  • ubezpieczenie NNW